Wyjątkowość produktów MamaBoo

Wyjątkowość produktów MamaBoo
Rate this post

Staramy się działać tak, żeby oferowane przez MamaBoo wyroby były dopracowane dosłownie w każdym detalu. Chcemy oferować produkty wyjątkowe. Nie idziemy na ustępstwa i cały czas szukamy nowych pomysłów. Znajdujemy je rozmawiając z młodymi lub przyszłymi rodzicami przy okazji targów lub za pośrednictwem tak zwanych nowoczesnych mediów. Robimy wszystko co możemy, aby najbardziej zadowoleni byli ci najważniejsi – nasi mali użytkownicy.

Surowiec

Nie przypadkiem produkty MamaBoo zrobione są z wysokiej próby włókna bambusowego, do którego, w uzasadnionych specyfiką wyrobu przypadkach, dodajemy także bawełnę. O wyjątkowości materiału możecie przeczytać we wcześniejszych wpisach na naszym blogu. Dowiecie się z nich na temat tego, że bambus ma właściwości hipoalergiczne, antybakteryjne, niwelujące zapachy i termoregulacyjne. Niby taki prosty surowiec a przy tym możliwości niemal kosmiczne. Póki co nie działamy na wielką skalę, więc chcąc zapewnić najwyższą jakość materiału kupujemy ten sprawdzony wcześniej przez zaufanych partnerów. Może kiedyś zaczniemy kupować bezpośrednio w Azji, kto wie. Wyroby MamaBoo są kolorowe, a na niektórych nadrukowane są motywy graficzne w postaci piktogramów z naszym logo. Ponad wszystko chcemy zachować dobroczynne cechy włókna bambusowego. Dlatego w procesie produkcyjnym stosujemy wyłącznie barwniki certyfikowane przez OEKO-TEX® (Certyfikat Confiance Textile). Dzięki temu jesteśmy pewni, że wytwarzamy produkty, które nie są szkodliwe dla dzieci i środowiska naturalnego. Różne produkty wymagają odmiennego (zawsze skrupulatnego i specjalistycznego) sprawdzenia. Wyroby przewidziane do bezpośredniego kontaktu z wrażliwymi częściami ciała dziecka są poddawane szczególnemu badaniu. Nasze pieluszki bambusowe muślinowe uzyskały, kluczową w ich przypadku, pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Z kolei zgodna z normami europejskimi klasyczna ocena produktów MamaBoo w kontekście przyznawania klasy wyrobu medycznego potwierdza bezpieczeństwo oraz skuteczność tego, co produkujemy.

Jakość

Materiał, sposób jego krojenia, zszywania elementów oraz barwienia tylko częściowo stanowi o jakości produktu tekstylnego. Produkt dobry od doskonałego różnią przeważnie detale. I tu jak zwykle nie idziemy na ustępstwa. Sztandarowym przykładem jest ręcznik bambusowy z kapturem. Dzięki obszyciu całości ręcznika wygląda on oryginalnie i jest skutecznie zabezpieczony przed wystrzępieniem. To znacznie zwiększa jego trwałość. Komfort małemu człowiekowi poprawia fakt obszycia kapturka pieluszką muślinową, która znakomicie nadaje się do kontaktu z główką i buzią dziecka. Jest to dokładnie ta sama pieluszka, którą oferujemy jako osobny produkt. Pokrywają ją piktogramy z logo MamaBoo. Ręcznik nie ma ostrych rogów. Obłość krawędzi eliminuje prawdopodobieństwo uszkodzenia oka dziecka podczas “manewrów” przy wycieraniu po kąpieli. Wisienką na przysłowiowym torcie jest wieńczący czubek kaptura chwościk. Jest on kolejnym dowodem na przywiązanie do małych, ale jakże cieszących, szczegółów. Produkty z dzianiny, do których należą kocyki i pledy bambusowe produkowane są także z wielkim pietyzmem. Zachowanie regularnej ażurowej struktury jest możliwe dzięki stosowaniu sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Bardzo zależy nam na podkreślaniu jakości produktów. Dlatego sprzedajemy je zapakowane w eleganckie pudełko, które po przewiązaniu wstążką może śmiało posłużyć za opakowanie prezentowe. Nasze pudełeczka można zaliczyć do kategorii “takie ładne, że aż szkoda wyrzucić”.

Wzornictwo

Wychowanie dziecka wśród ładnych przedmiotów, w świecie kolorów i miłych wrażeń dotykowych uważam za tak samo ważne, jak puszczanie naszym pociechom dobrej muzyki, opowiadanie historii, czytanie im książek czy pokazywanie wartościowych bajek. Dlatego tak ważna w MamaBoo jest kwestia wzornictwa. Sama specyfika materiału, jakim jest włókno bambusowe ma duże znaczenie. Klasę samą w sobie, w kontekście faktury (niesamowita w dotyku, pięknie wyglądająca), stanowi delikatność materiału na ręczniki, pieluszki i otulacze dla niemowląt oraz ciekawa faktura i subtelny ażur, którym charakteryzuje się przędza bambusowa, z której powstają pledy i kocyki MamaBoo. Nadanie produktom barwy powoduje, że wyglądają jeszcze bardziej atrakcyjnie. Zdecydowaliśmy się na klasyczną biel oraz pastelowe odcienie szarości, błękitu i różu. Te kolory mają w delikatny i przyjemny sposób wzbogacić najbliższe otoczenie dziecka. W przypadku kocyków i pledów paletę kolorów uzupełniliśmy o beż (bliski jasnemu karmelowi) oraz barwę miętową.

W niektórych przypadkach trzeba zastosować elementy wzmacniające np. lamówki. I w tym wypadku użytecznie i praktycznie nie może oznaczać, że nie ładnie. Dobraliśmy takie wykończenia krawieckie, które nie tylko współgrają z całością wyrobu, ale wręcz nadają produktowi unikalnego charakteru.

Wyznaję zasadę, że odrobina humoru i szaleństwa zawsze jest potrzebna. Staramy się, aby MamaBoo byłą synonimem polotu i lekkości formy. Efektem tego podejścia jest styl, w którym projektujemy nasze produkty. Szczytem naszego dobrego samopoczucia w kwestii designu jest zaś wesoły chwościk na “dzióbku” kaptura ręcznika dla maluchów, o którym pisałam wcześniej. Mały człowiek wygląda w nim niezwykle elegancko…

Chcemy być blisko

Chcąc dostosowywać produkty do potrzeb naszych klientów nie wystarczy wiedzieć co jest dostępne na rynku, nie wystarczy bazować na własnym przekonaniu o tym, co jest fajne, a co nie. Kluczowy jest bezpośredni kontakt z ośrodkami decyzyjnymi, którymi zawiadują troskliwe mamy (przyznaję, że tatusiowie też i to coraz częściej!). Właśnie dlatego naprawdę jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu podanym na naszej stronie internetowej, odpowiadamy na nadesłane maile oraz wiadomości i komentarze w mediach społecznościowych. Tam też często dzielimy się aktualnościami. Poza tym, w miarę możliwości czasowych, staramy się brać udział w targach otwartych dla szerokiej publiczności. Tam osobiście możemy posłuchać uwag i pomysłów naszych potencjalnych klientów tuż po tym, gdy dotkną wyrobów Mamaboo. Dla rozwoju biznesu nie ma nic lepszego niż zbieranie opinii osób zainteresowanych. To one tak naprawdę kreują przyszłość naszej marki. Poza jakością i designem chcemy wyróżniać się także sposobem budowania relacji z naszymi klientami. Wierzymy, że taki sposób działania pozwoli tworzyć produkty z włókna bambusowego, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Mamy ich coraz więcej w Polsce i kilku innych krajach, gdzie udaje się nam potwierdzać, że znak “made in Poland” to gwarancja najwyższej jakości, najlepszych walorów użytkowych, pięknego wzornictwa i rozsądnych cen. Materiał służący do produkcji wyrobów MamaBoo pochodzi z bardzo daleka. My jesteśmy tu, w Polsce i chcemy być blisko naszych klientów. Dlatego kontaktujcie się z nami bez opamiętania.

Dużo dobrego o nas napisałam. Pewnie dlatego, że w każdy element włożyliśmy sporo serca i przyjemnie mi móc się tym podzielić właśnie teraz, gdy MamaBoo nabiera coraz większego rozpędu. Mam nadzieję, że nasze wyroby będą cieszyć kolejnych rodziców i dzieci dobrze im służąc, a nasza marka będzie znajdować kolejnych zwolenników. To naprawdę wielka frajda móc tworzyć coś według swojego pomysłu, coś służącego innym i słyszeć uwagi, głosy wsparcia, pomysły oraz konstruktywną krytykę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *